Darbuotojų pritraukimui, motyvavimui ir išlaikymui – ir netradiciniai sprendimai

„Bado žaidynes“ dėl geriausių talentų rinkoje 2022-aisiais išgyvenusios organizacijos, panašu, kad ir 2023 atsikvėpti neturės kur. Seniai supratusios, kad vien tik aukštu atlyginimu geriausių specialistų rinkoje ne tik nepritrauks, bet ilgainiui jų ir neišlaikys, organizacijos griebiasi ir įvairių netradicinių būdų, kaip suvilioti, išlaikyti ir motyvuoti darbuotojus.

MOTYVUOTI REIKIA TUO, KAS IŠ TIKRŲJŲ MOTYVUOJA

„Tokiais dalykais, kaip privatus sveikatos draudimas, stalo futbolas biure, darbdavio apmokamos papildomos atostogų dienos ir kt., – nelabai ką jau ir nustebinsi, ypač, jei klausimas sukasi apie kiek jaunesnės kartos atstovų pritraukimą. Tačiau faktas – nevisi dalykai vienodai visur veikia ir visur turi būti taikomi. Geriau įsivertinti, kas tikslinga ir aktualu jūsų įmonės darbuotojams, nei bergždžiai vaikytis rinkos tendencijų“- savo nuomone dalinasi sunkvežimių, priekabų ir puspriekabių remonto paslaugas teikiančios įmonės UAB „Trelo“ Personalo ir komunikacijos vadovas Paulius Stravinskas.  P. Stravinsko teigimu, geriausias būdas sužinoti kas motyvuotų darbuotojus – nebijoti jų atvirai klausti arba, matant, kuo jie domisi ir gyvena už darbo ribų, tokias priemones paversti motyvuojančiomis darbo vietoje. „Trelo“ pastebėję, kad „Dakaro ralis“ yra viena iš tų temų, kuria darbuotojai noriai diskutuoja, domisi ir dalinasi tarpusavyje, ją ne tik įtraukė kaip vieną prioritetinių į savo vidinės ir išorinės komunikacijos krypčių, bet tuo pačiu įmonės viduje 2022 metais paskelbė metų trukmės darbuotojams skirtą konkursą, kurio pagrindinis prizas – kelionė į 2023 metų Dakaro ralį, drauge su organizacijos partnerio Benedikto Vanago komanda. „Šis vidinis konkursas prasidėjo kovo mėnesį, jį sudarė trys etapai – ŽINIŲ, kurio metu darbuotojai turėjo pildyti daugiau kaip 50 klausimų (apie Dakaro ralį ir įmonę) testą, IŠTVERMĖS, kurio metu darbuotojų laukė dvi savaitės skirtingų iššūkių ir užduočių, bei GREIČIO, kurio metu darbuotojai turėjo patikrinti savo greitį ir reakciją kartingų trasoje. Galime sakyti, kad GREIČIO etapą sudarė trys atskiri renginiai – tam, kad visi turėtų lygias galimybes sudalyvauti gyvai organizuojamuose renginiuose, mat treliečiai (taip įmonėje vadinami darbuotojai) dirba kadenciniu darbo principu, kuomet trims ar keturioms savaitėms išvyksta darbui į užsienį“ – apie surengtą metų trukmės konkursą pasakojo P. Stravinskas. Didžiausias UAB „TRELO“ darbuotojų įsitraukimas buvo stebimas būtent paskutiniame – GREIČIO etape, o viso į įmonės organizuotą konkursą įsitraukė per 40 proc. darbuotojų“. P. Stravinsko teigimu, nors didžioji dalis su personalo valdymu, žmonių motyvavimu ar kultūra įmonėse dirbančiųjų nori, kad darbuotojų įsitraukimas būtų kuo artimesnis 100 proc., realybė dažnai būna kitokia, o pagal šiuolaikines tendencijas net ir 40-50 proc. įsitraukimo rodiklis jau laikomas neblogu (gamybos ir transporto sektoriaus įmonėje įprastai jis būna dar mažesnis).

PAGRINDINIS PRIZAS – DIDŽIAUSIAM DAKARO RALIO FANUI

UAB „TRELO“ organizuotą vidinį metų trukmės konkursą laimėjo Modestas Vaitkūnas – penkerius metus įmonėje tiekėju dirbantis ir gyvenantis, kaip pats sako, keliavimo ritmu – jo darbo grafikas gerokai skirias nuo įprasto penkių darbo dienų per savaitę – tris savaites jis praleidžia darbe Belgijoje, kitas tris savaites grįžęs atgal – Lietuvoje.

Sužinojęs apie įmonėje paskelbtą konkursą, Modestas teigia buvęs maloniai nustebintas. „Man, kaip liguistam autosporto entuziastui, tai buvo didelis dalykas – įmonė žadėjo ne šiaip kažkokią įspūdžių pilną kelionę, o galimybę išmokti naujų dalykų, pamatyti autosporto virtuvę aukštame lygyje. Asmeniškai man šiame konkurse buvo įdomiausios užduotys, kurios reikalavo kūrybinių gebėjimų – tam tikra prasme tai neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, o ir išvykus į varžybas būtų nuodėmė nefiksuoti kasdienių nuotykių“. Trelietis Modestas pasakoja, kad paskelbus konkurso rezultatus ir sužinojus, kad laimėtoju tapo būtent jis, jį apėmė didžiulis džiaugsmas ir gal vienas kitas pergalės šokis sušoktas. „Kolegos, su kuriais dirbu, ne tik džiaugėsi mano pergale, bet ir palaikė konkurso metu. Kitaip tariant – jautėsi tik sveika konkurencija. Dėl to visiems bendradarbiams jaučiuosi šiek tiek skolingas. Apskritai smagu, kad įmonė ieško netradicinių būdų darbuotojų motyvavimui ir išlaikymui. Tenka pripažinti, jog dažniausiai pirmas dalykas, atvedantis mus į vieną ar kitą darbovietę yra pinigai, bet ilgainiui darbo vietoje suprantame, kad to neužtenka. Atsiranda poreikis geroms darbo ir gyvenimo sąlygoms, norisi prablaškančio laisvalaikio ir t.t. Tad, mano manymu, įmonių iniciatyvos, skirtos darbuotojų motyvavimui, pritraukimui ir išlaikymui yra būtinos, jei įmonė save laiko „sveika įmone“, o ne eiline darboviete, kur į visus darbuotojus žiūrima kaip į pilką masę, kurią, esant poreikiui, galima bet kada pakeisti. Tikrai pasidžiaugsiu, kad „Trelo“ kiekvienas iš dirbančių jaučiasi vienodai svarbus ir vertinimas“ – pasakoja Modestas Vaitkūnas.

SEKTINAS PAVYZDYS IR KITAS SPORTO RINKODAROS TIKSLAS

Ilgalaikis įmonės partneris Benediktas Vanagas teigia, kad jei anksčiau sporto rinkodara pagrinde buvo naudojama prekinio ženklo žinomumo, įvaizdžio bei pardavimų kėlimui, šiuo metu vienas svarbiausių tikslų daliai partnerių – darbdavio įvaizdžio formavimas, darbuotojų pritraukimas bei esamų darbuotojų vidinės motyvacijos didinimas. „Tai, kad „Trelo“ vadovai ryžosi tokiu būdu „įdarbinti” komandos dalyvavimą Dakare, parodo aukštą jų išmonę. Įmonės viduje šis projektas buvo ypač gerai vertinamas. Apskritai, juk Dakaras daugeliui – nepasiekiama svajonė. Kai įmonė pasiūlo galimybę kolegoms įrodyti, kad jie yra verti būti tokiame sudėtingame projekte, tai pakelia darbuotojų motyvaciją bei pasitikėjimą vieni kitais. Taip pat tai viena iš nedaugelio galimybių gauti tokią unikalią patirtį – dalyvavimą komandos viduje sudėtingiausiose planetos lenktynėse.” – pasakoja Benediktas Vanagas. Pasak sportininko, dažnas gali pagalvoti, kad Dakaro ralyje reikia kažkokių super galių, tačiau iš tiesų čia veikia tokios pačios tiesos, kaip ir kasdienėje įmonių rutinoje: reikalingas patikimumas, iniciatyvumas bei komandinis darbas. „Dakare komandai reikia motyvuotų bei gyvenimišką patirtį turinčių narių. Šiemet su mumis į Saudo Arabiją keliavęs trelietis Modestas visiems kolegoms buvo ypač naudingas kasdieninėse komandos rutinose. Jam asmeniškai tai buvo neįkainojama patirtis. O ir pats Dakaro ralis padeda išfiltruoti labiausiai motyvuotus bei norinčius tobulėti potencialius arba esamus kolegas. Su tokiais bendražygiais, tiesiog ir kasdienybės „dakaruose” gali nuveikti daugiau” – savo įžvalgomis dalinasi Benediktas Vanagas.

Trelo Truck Trailer Repairment 13 metų patirtis

Apie TRELO

TRELO jau nuo 2010 metų savo klientams siūlo sunkvežimių ir priekabų remonto paslaugas bei suteikia techninę pagalbą vežėjams kelyje. Mūsų paslaugų spektras itin platus: kompiuterinė diagnostika, ratų geometrijos reguliavimas, padangų montavimas ir balansavimas, pilnas transporto priemonės paruošimas techninei apžiūrai. Visus gedimus įvairių gamintojų vilkikams ir priekaboms Trelo specialistai yra pasiruošę pašalinti tiek savo remonto centruose, tiek kelyje.

  • Sąžiningumas ir patikimumas – darbų sąrašas ir kainos yra pateikiamos prieš pradedant remontą
  • Remonto centrai vežėjams patogiose lokacijose
  • Visų gamintojų vilkikų ir priekabų remonto darbai
  • Trumpas remonto laikas, nes savo sandėliuose turime dideles detalių atsargas
  • Daugiakalbis aptarnavimas visuose remonto centruose
  • Paslauga už geriausią galimą kainą
  • Pagalba kelyje

Kontaktai

Susisiekite su mumis dėl visų sunkvežimių remonto klausimų. Žemiau rasite TRELO servisų kontaktus Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje.

Trelo Truck Repair Services Europe