B. Vanagas: Dakaras – tai lyg 15 gyvenimo metų, sutalpintų į dvi savaites

Smėlis, greitis, technika, azartas, dykumos – ko gero tokios asociacijos kyla visiems išgirdus žodį „Dakaras“. Tačiau pasak daugkartinio „Dakaro ralio“ dalyvio, mūsų partnerio Benedikto Vanago, tai – kur kas daugiau – tai būtų galima prilyginti 15 gyvenimo metų, sutalpintų į dvi savaites. Apie šias, vienas sunkiausių pasaulyje lenktynių ir kokį vaidmenį automobilių klasėje užima sunkiasvoris transportas ir diskutavome su B. Vanagu.

DAKARAS – STIPRIŲ ASMENYBIŲ SUSIRINKIMO VIETA

„Norint būti Dakare, privalai būti geriausiu. Geriausiu bent jau savo regione“ – to, anot B. Vanago, reikia sportininkui, norinčiam dalyvauti Dakare. B. Vanago teigimu, Dakaras – labai įvairialypis – tai ne tik sudėtingiausios pasaulio lenktynės, bet ir daug įvairių nutikimų ar net nuotykių. „Kai sakau, kad turi būti geriausias, turiu mintyje lenktynininką. Tačiau net jei esi geriausias savo srityje, pavyzdžiui, versle, ir gali sau leisti šį tikrai nepigų užsiėmimą bei nesi susipykęs su vairavimu, gali bandyti ruoštis ir taip pat leistis į šį kupiną patirčių bei savęs pažinimo išbandymą. Dakaras – tai stiprių asmenybių susirinkimo vieta“, – priduria Benediktas.

SUNKIAUSIAS ETAPAS – PASIRUOŠIMAS.

Kiekvieno sporto žiūrovas įpratęs matyti galutinį rezultatą – varžybas ir, sėkmės atveju, sportininko pergalę, o sunkus kelias iki varžybų ar pergalės dažnu atveju lieka antrame plane. „Kaip ir visur, taip ir čia – sunkiausia pasiruošimas. Tačiau ne veltui sakoma – „sunku pratybose, lengva mūšyje“, tad sudėjus gerus pamatus šiose lenktynėse galima išgyventi“, – sako B. Vanagas. Lenktynininkas priduria, kad Dakaras – tai vieta, kurioje išeini iš komforto zonos, išbandai save, komandą ir techniką ir, atitinkamai, kuo geriau esi pasiruošęs, tuo mažiau sudėtingas būna Dakaro išbandymas. O klystant ar prastai pasiruošus šis išbandymas gali tapti nepakeliamu. „Dakarą aš palyginčiau su dešimties ar penkiolikos metų standartinio žmogaus gyvenimo iki dviejų savaičių sukompresuotai versijai“, – taip Dakaro ralį apibūdina B. Vanagas. Paklaustas, ar galėtų išskirti vieną TOP akimirką iš 2021 metų Dakaro ralio, B. Vanagas tik papurto galvą. „Man sunku išskirti vieną akimirką, TOP akimirkų Dakare – tūkstančiai. Jos ir emocinės, ir prabėga pro akis padarius klaidą, ir matant nuostabią tave supančią gamtą.“

59 TONAS SVERIANTYS KOMANDOS NARIAI

Sunkioji technika Dakare dažnu atveju lieka antrame plane, tačiau Benedikto teigimu, sunkvežimiai – viena svarbiausių komandos dalių. „Be šio logistinio ir technikos palaikymo neturėtume šanso net finišuoti lenktynėse, jau nekalbant apie gerą rezultatą. Juose vyksta visa reikalinga įranga bei atsarginės detalės“, – pasakoja B. Vanagas.  O tos įrangos bei atsarginių detalių tiek, kad būtų galima rašyti sąrašą, atrodytų, be pabaigos! Šiuo metu „Inbank TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ valdo du serviso ir logistikos sunkvežimius. „Vienas jų – 6×4 ratų formulės, 33 tonų bendros masės. Jam į pagalbą stoja visais 6 ratais varomas 6×6, 26 tonų bendros masės visureigis – sunkvežimis“ – sunkiąją komandos dalį pristato lenktynininkas.

Benedikto teigimu, profesionali sunkiosios technikos priežiūra ne ką mažiau svarbi, nei pagrindinio lenktyninio automobilio, o tai viso sezono metu užtikriname mes – TRELO. „Džiaugiuosi „Trelo“ augimu Europoje. Man jie tarsi logistinės Lietuvos ambasados, kur pasijauti būdamas namie, nors nuo namų jau tūkstančiai kilometrų. Mes, kaip ir visi „Trelo“ klientai, jaučiame dėmesį, pagarbą bei greitą ir kokybišką aptarnavimą. Planuojant savo maršrutus po Europą visada įtraukiame ir „Trelo“. O net jei neįtrauktume, žinome, kad reikalui esant rasime Juos patogiose lokacijose“, – apie patirtį ir bendradarbiavimą su mumis įspūdžiais dalinasi B. Vanagas.

PRIEŠAKY – DEŠIMTASIS B. VANAGO DAKARAS

Šiuo metu B. Vanago komanda jau pradėjo intensyvų pasiruošimą dešimtajam B. Vanago Dakarui ir, lenktynininko teigimu, sprendimų daug, tad norint, kad jie įvyktų – viską daryti reikia gerokai iš anksto. „Deja, ne visus sprendimus galiu atskleisti, tačiau naujovių tikrai bus! Dakare turime nuosekliai gerinti rezultatą. Esame tokioje konkurencingoje aplinkoje, kad planuoti didelį šuolį ar jo tikėtis būtų kaip minimum neatsakinga! Dabar laukia aktyvi vasara lenktynėse Europoje, tad „Trelo“ ambasadose tikrai pasimatysime ne vieną kartą!”

Trelo Truck Trailer Repairment 13 metų patirtis

Apie TRELO

TRELO jau nuo 2010 metų savo klientams siūlo sunkvežimių ir priekabų remonto paslaugas bei suteikia techninę pagalbą vežėjams kelyje. Mūsų paslaugų spektras itin platus: kompiuterinė diagnostika, ratų geometrijos reguliavimas, padangų montavimas ir balansavimas, pilnas transporto priemonės paruošimas techninei apžiūrai. Visus gedimus įvairių gamintojų vilkikams ir priekaboms Trelo specialistai yra pasiruošę pašalinti tiek savo remonto centruose, tiek kelyje.

  • Sąžiningumas ir patikimumas – darbų sąrašas ir kainos yra pateikiamos prieš pradedant remontą
  • Remonto centrai vežėjams patogiose lokacijose
  • Visų gamintojų vilkikų ir priekabų remonto darbai
  • Trumpas remonto laikas, nes savo sandėliuose turime dideles detalių atsargas
  • Daugiakalbis aptarnavimas visuose remonto centruose
  • Paslauga už geriausią galimą kainą
  • Pagalba kelyje

Kontaktai

Susisiekite su mumis dėl visų sunkvežimių remonto klausimų. Žemiau rasite TRELO servisų kontaktus Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje.

Trelo Truck Repair Services Europe