Kai TRELO ir trelietis išvyko į Dakarą

Nauji metai – nauji ratai! Šitaip TRELO pradeda savo 2022-uosius, atvykęs į laukiamiausią metų motosporto šventę – Dakaro lenktynes. Pirmą kartą TRELO istorijoje, mes tapome vienu pagrindinių Benedikto Vanago partneriu. Kartu su Toyota Gazoo Racing Baltics komanda ir trelietiškais papuošimais ant naujausios komplektacijos lenktyninio automobilio Black Hawk (šiais metais jis varžosi T+ kategorijoje), į šių metų Dakarą Saudo Arabijoje išvyko ir TRELO direktorius Donatas Mockus.  

Taip taip. Išvyka į Dakarą – tai ne tas pats, kas nuvykti į Maljorkos pliažą pasideginti. Tai didžiulis pliūpsnis adrenalino ne tik būnant Dakaro virtuvės sūkuryje, bet ir sportinio jaudulio centras, kurio įkarštyje saulės šiluma, svajonės išsipildymas bei noras kažkokiu būdu padėti Benedikto komandai užimti kuo aukštesnę vietą lenktynėse. Kaip savo Feisbuko profilyje pasakoja Donatas, jis nenorėjo atvykęs į Dakaro Bivaką komandai būti kaip šuniui penkta koja. Stengėsi remonto technikams nesimaišyti po kojomis, iš visų galų apžiūrinėdamas Black Hawk griaučius. Tačiau minutėlę kitą šmirinėdamas aplink naująjį automobilį, jis buvo greitai pastebėtas ir tuoj pat pristatytas prie darbų. Donatas įdėjo nemažą indėlį savęs, padėdamas surinkti Black Hawk nuliniame Bivake: prisukinėjo varžtelius, klijavo plėveles ir net, savo nuostabai, – buvo pakviestas kartu važiuoti pratestuoti automobilį! Nors būnant šturmano vietoje jam daryti nieko nereikėjo, tačiau tokia galimybe džiaugtis iš visos širdies jam niekas netrukdė. 

Taip ir sulaukėme pabaigos lenktynių pasiruošimo užkulisiuose. Gana ramiai, kaip Donatas sako, patogiose viešbučio lovose ir ilgesnėmis miego valandomis. Tačiau  užteks tų patogumų – lekiam į linksmybes: kartu su Dakaro startu ir su lenktyninių bolidų variklių griausmais tarsi į orą paleistais fejerverkų sporgimų garsais, riaumodami pradedame Naujuosius Tigro metus. 

Taip pat kviečiame susipažinti su Dakaro terminais, kurie nevisada ir ne visiems būna suprantami:

  • „Assistance“ – varžybų dalyvių techninio palaikymo mechanikai ir jų technika. Sunkvežimiai, kurie kiekvieną dieną juda iš vieno bivako į kitą. Ten įsikūrę, laukia savo sportininkų ir atlieka remonto darbus. Po to keliauja į kitą bivaką bendro naudojimo  keliais,  o ne  trasa.
  • Bivouac (liet. Bivakas arba dalyvių stovykla) Tai uždara ir tik sportininkams bei akredituotiems asmenims skirta teritorija, kurioje įrengta visa laikinosios stovyklos infrastruktūra – valgykla, dušai, tualetai, medicinos punktas, oficialios varžybų lentos.
  • Briefing („Brifingas“ arba dalyvių surinkimas) Tai oficiali renginio procedūra, kuri vyksta išvakarėse prieš kitos dienos startą. Jo metu organizatoriai pristato būsimo greičio ruožo specifiką, paskelbia apie maršruto korekcijas ar starto laiko pakeitimus.
  • Checkpoint (CP) Kontrolės punktai, kuriuos kiekviename greičio ruože turi pasiekti Dakaro dalyviai. Kiekvienas taškas, pažymėtas „Checkpoint“, yra privalomas, mat čia komandos šturmanas teisėjui pateikia kortą, kurioje privalo gauti atžymą.
  • Liaison Šis terminas reiškia ralio maršruto dalį, kurioje nėra varžomasi dėl rezultato. Tai pervažiavimas nuo bivako iki būsimo greičio ruožo starto ir po finišo iki kito bivako. Pervažiavimo maršrute dalyviai vadovaujasi kelių eismo taisyklėmis ir numatytą tikslą turi pasiekti per nustatytą laiko normą. Įprastai laiko norma skiriama gana didelė, tad dalyviams nereikia skubėti. Jie pervažiavimuose gali judėti saugiu greičiu.
  • Loop Stage Tai žiedinis greičio ruožas, kuris prasideda ir baigiasi tame pačiame bivake. Toks ruožas reiškia daugiau poilsio mechanikams, mat jiems nereikia važiuoti į kitą bivaką ir išardyti bei surinkti komandos techninę bazę.
  • Marathon Stage Maratoninis greičio ruožas yra etapas, trunkantis dvi dienas iš eilės. Per šį etapą mechanikams draudžiama tvarkyti techniką. Mechanikai ir lenktynininkai apsistoja skirtinguose bivakuose. Tokio maratono tikslas yra sumažinti skirtumą tarp turtingų ir privačių komandų, taip pat pavienių ralio dalyvių. Šiaip ar taip, lenktynininkai vis dar gali padėti vieni kitiems, o tai suteikia pranašumą didelių biudžetų ar gamyklinėms komandoms. Norėdami išspręsti šią problemą, ralio organizatoriai 2005 m. pristatė „Supermaratono“ etapą, kuriame automobiliai buvo pradėti statyti į uždaras aikšteles, vos tik lenktynininkai pasiekdavo bivakus.
  • Neutral Zone Neutralizacijos zona yra kelio atkarpa, esanti tarp atskirų greičio ruožo dalių. Neutralizacijos zonų prireikia tais atvejais, kai vieną greičio ruožą tenka padalinti į kelias skirtingas atkarpas. Neutralizacijos zonose laikas, per kurį jas pervažiuoja lenktynių automobiliai, nėra įskaičiuojamas į bendrą greičio ruožo įveikimo laiką, visgi čia užsibūti nevalia, nes yra nurodyta laiko norma. Be to, lenktynininkai čia negali sulaukti techninės pagalbos.
  • SS SS yra angliškos frazės „Special Stage“ trumpinys, o lietuviškai – tiesiog greičio ruožas GR. Kiekvieną greičio ruožą lenktynininkai turi įveikti kuo greičiau. Ralio pabaigoje kiekviename greičio ruože praleistas laikas drauge su baudomis susumuojami, tad nugalėtojais tampa tie, kurie važiavo greičiausiai ir sugaišo mažiausiai laiko.
  • Waypoint (WP) „Waypoint“ taškai sudėlioti taip, kad ralio dalyviai važiuotų jiems nurodytu maršrutu. Kai lenktynių automobilis artėja prie kelio taško, GPS monitorius pradeda rodyti kryptį bei atstumą iki tikslios taško vietos.

Informacija pasiskolinta iš 15min: https://www.15min.lt/gazas/naujiena/autosportas/dakaro-terminologija-wp-cp-ir-kitos-savokos-kurias-deretu-zinoti-25-1428982 

Trelo Truck Trailer Repairment 13 metų patirtis

Apie TRELO

TRELO jau nuo 2010 metų savo klientams siūlo sunkvežimių ir priekabų remonto paslaugas bei suteikia techninę pagalbą vežėjams kelyje. Mūsų paslaugų spektras itin platus: kompiuterinė diagnostika, ratų geometrijos reguliavimas, padangų montavimas ir balansavimas, pilnas transporto priemonės paruošimas techninei apžiūrai. Visus gedimus įvairių gamintojų vilkikams ir priekaboms Trelo specialistai yra pasiruošę pašalinti tiek savo remonto centruose, tiek kelyje.

  • Sąžiningumas ir patikimumas – darbų sąrašas ir kainos yra pateikiamos prieš pradedant remontą
  • Remonto centrai vežėjams patogiose lokacijose
  • Visų gamintojų vilkikų ir priekabų remonto darbai
  • Trumpas remonto laikas, nes savo sandėliuose turime dideles detalių atsargas
  • Daugiakalbis aptarnavimas visuose remonto centruose
  • Paslauga už geriausią galimą kainą
  • Pagalba kelyje

Kontaktai

Susisiekite su mumis dėl visų sunkvežimių remonto klausimų. Žemiau rasite TRELO servisų kontaktus Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje.

Trelo Truck Repair Services Europe